Online mentoring

uč sa s mojou podporou vždy, keď máš čas

Chystáš sa na Testovanie 9, prijímacie skúšky alebo maturitu? Online mentoring je služba pre tých, ktorí vedia pracovať samostatne a hľadajú niečo cenovo dostupné i časovo flexibilné. Nejde o klasické online doučovanie, ale priebežne zadávané úlohy prostredníctvom virtuálnej učebne. Učíš sa vtedy, keď máš čas. Raz týždenne odo mňa dostaneš zadania, ktoré vypracuješ a odošleš na hodnotenie. Ja ich opravím a poskytnem ti k nim podrobnú a konkétnu spätnú väzbu. Prídam aj rady a tipy, ako sa zlepšovať. Budem tvoj učiteľ na diaľku, na ktorého sa môžeš kedykoľvek obrátiť.

Ako to môže fungovať?

niekoľko modelových príkladov spolupráce pri mentoringu

Alex - príprava na 8-ročné gymnázium

Alex je piatak a potrebuje sa pripraviť na prijímačky na 8-ročné gymnázium. Vie, že ak sa naň chce dostať, potrebuje si precvičiť čo najviac modelových testov. Nemá problém učiť sa so svojimi rodičmi, no tí sú už niekoľko rokov zo školy preč a nie všetko si pamätajú. Na úvodnej konzultácii si dohodneme systém fungovania. Potom týždenne dostávajú do virtuálnej učebne cvičné testy, ktoré si Alex spolu s rodičmi vypracuje a odošle na opravu. Ja ich vyhodnotím a pridám aj podrobnú spätnú väzbu, komentáre k jednotlivým úlohám, ale aj tipy a triky ako predchádzať niektorým chybým. Počas ďalšieho týždňa si to Alex s rodičmi môže prejsť a posunúť sa v príprave ďalej. Raz mesačne sa spojíme na krátku konzultáciu, aby sme nastavili s rodičmi Alexa ďalšiu spoluprácu. Okrem toho, že sa postupne zlepšuje, učí sa tiež pracovať so stresom, ale aj časom počas riešenia testov.

Tereza - príprava na Testovanie 9

Tereza je deviatačka a vie, že potrebuje napísať Testovanie 9 min. na 90 %. Len vtedy ju príjmu na gymnázium bez prijímacích skúšok. Chce sa chystať už od septembra, aby si do mája stihla prejsť čo najviac úloh. Na úvodnej konzultácii si dohodneme systém spolupráce. Potom každý týždeň dostane súbor úloh a modelových testov, ktoré si nemá problém priebežne vypracovať. Utorky a štvrtky jej to nevyhovuje, vtedy má tanečnú, ale ostatné dni je pripravená sa tomu hodinu denne venovať. Po vypracovaní úloh mi ich odošle na vyhodnotenie a dostane ich späť s podrobnými komentármi, spätnou väzbou a tipmi na to, ako môže predchádzať chybám v teste. Takto sa učí samostatnosti, ktorá sa jej počas štúdia na gymnáziu určite zíde. Tesne pre prijímačkami si dohodne aj tri online doučovania, aby si precvičila posledné detaily a spýtala sa ma na nejasnosti v niektorých cvičeniach.

Šimon - príprava na maturitu

Šimon je na športovom gymnáziu a profesionálne sa venuje hokeju. V tomto školskom roku maturuje. Žiaľ, aj z povinnej slovenčiny, s ktorou nie je veľký kamarát. Nejde mu najmä jazyk, nerozumie slovným druhom, potrebuje pomôcť aj pri príprave na maturitnú slohovú prácu. Výhodou je, že má športovú disciplínu a vie si zariadiť čas. Týždenne dostáva cvičné maturitné testy, námety na písanie slohových prác a ďalšie úlohy. Vypracuje ich a odošle na vyhodnotenie. Späť dostane opravený sloh s presným hodnotením a vyznačenými chybami. Prečíta si odo mňa aj rady, ako gramaticky lepšie a štylisticky pútavejšie písať slohy. Samozrejme, do virtuálnej učebne dostane aj ďalšie opravené zadania. V priebehu mesiacov vidí, ako sa z týždňa na týždeň zlepšuje. Pred ústnou časťou maturít si dohodne aj tri online doučovania, aby si vyskúšal nanečisto svoju maturitnú odpoveď.

Čo mentoringom získam?

Časová flexibilita

Na svojom zdokonaľovaní v jazyku budeš pracovať vtedy, keď máš čas. Nie si závislý od voľných termínov doučovaní a vieš svoje učenie lepšie prispôsobiť ďalším povinnostiam.

Cenová dostupnosť

Mentoring je lacnejšia alternatíva k online doučovaniu. Ušetríš aj na tom, že materiály, ktoré dostávaš, si nemusíš pracne hľadať. Rovnako si nemusíš kupovať rôzne drahé učebnice či cvičebnice.

Spätná väzba

K všetkému, čo budeš v rámci mentoringu robiť, dostaneš odo mňa konkrétnu spätnú väzbu. Úlohy ti opravím, pochválim to, čo ti ide, upozorním ťa na chyby a budeme pracovať na ich odstránení.

Systematickosť

Výsledky sa dostavia len vtedy, ak to, čo robíme, má systém a jasný cieľ. Môžeš sa spoľahnúť, že pri online mentoringu nebudeš dostávať chaotické úlohy, ale také, ktoré ťa budú posúvať bližšie k úspechu.

Pravidelnosť 

Výhodou mentoringu je, že je síce časovo flexibilný, ale nepriamo ťa núti pracovať. Úlohy dostávaš týždenne, preto si ich vypracovaním vytvoríš návyk a tvoje učenie sa stane dobrým zvykom.

Podpora

V tvojich slabých chvíľkach mi môžeš napísať a ja ti rád odpoviem na otázky, poradím alebo nasmerujem ťa pri nejakej úlohe či cvičení. Môžeš sa spoľahnúť, že pri tvojom učení sa máš vždy niekoho, na koho sa môžeš obrátiť.

Cenník online mentoringu

Online mentoring - 4 týždne

cena zahŕňa 1 online konzultáciu mesačne (30 minút) + mentoring na 4 týždne

99 €

Online mentoring - 8 týždňov

cena zahŕňa 1 online konzultáciu mesačne (30 minút) + mentoring na 8 týždňov

190 

Online mentoring - 12 týždňov

cena zahŕňa 1 online konzultáciu mesačne (30 minút) + mentoring na 12 týždňov

270 €

Individuálne doučovanie k mentoringu (60 min.)

zvýhodnená cena pre tých, ktorí využívajú online mentoring (bežná cena = 20 €) 

15 €

Otázky a odpovede

Ako môžem začať s online mentoringom?

Jednoducho, stačí mi napísať, a to aj v prípade, že ešte váhaš. Dohodneme si nezáväznú konzultáciu, porozprávame sa a spoločne zistíme, či to je alebo nie je pre teba vhodný spôsob učenia sa. Do ničoho ťa nebudem tlačiť, poskytnem ti informácie a konečné rozhodnutie je na tebe. Ak sa rozhodneš do toho ísť, vysvetlím ti, ako funguje virtuálna učebňa, ako budeme spolupracovať a odpoviem na tvoje otázky. Ubezpečím ťa, že mi môžeš kedykoľvek počas online mentoringu písať a ja som ti k dispozícii bez ohľadu na to, či je pracovný deň alebo sviatok.

Pre koho je mentoring vhodný?

Online mentoring je vhodný pre tých, ktorí sa chystajú na prijímacie skúšky na rôzne typy škôl, príp. potrebujú dobre napísať Testovanie 9. Rovnako je vhodný pre budúcich maturantov, ktorí sa chcú lepšie naučiť písať slohové práce alebo riešiť cvičné maturitné testy. Využiť ho môžu aj rodičia, ktorí sa chcú venovať svojmu dieťaťu a potrebujú odbornú podporu/nasmerovanie v učení sa s dieťaťom.

Čo je dôležité pri online mentoringu?

Na začiatku je dôležité správne si stanoviť cieľ, napr. úspešne zmaturovať. Cestu k cieľu už pripravím ja a spoločne sa na ňu vydáme. Dôležitý je férový prístup, priebežnosť a dôslednosť pri plnení úloh.

Ako zistíš, či úlohy naozaj vypracujem ja? Čo ak budem podvádzať?

Ak si kladieš takéto otázky, potom treba zvážiť, nakoľko ti záleží na tvojom úspechu. Mojou úlohou počas mentoringu nie je robiť policajta a pátrať, či ti úlohy nevypracoval bratranec, sloh nenapísala umelá inteligencia, príp. či si ho nestiahol zo študenských stránok. Uvedom si, že takto klameš najmä seba. Vždy je lepšie odovzdať prácu s chybami, aby sme videli, v čom sa potrebuejš zlepšiť. Nehľadaj, ako veci obísť, ale pracuj na sebe a ja ti garantujem, že úspech sa dostaví. Ak nestíhaš, férovo mi to napíš, nájdeme spôsob, ako sa pohnúť ďalej.

Bude sa mi chcieť pracovať samostatne?

Každý z nás je jedinečný a rovnako ani online mentoring nie je riešením pre každého. Vyžaduje si istú dávku disciplíny, avšak spravím maximum, aby som ťa namotivoval. Ako tvoj lektor ti budem ukazovať smer a poskytnem ti maximálnu podporu, ale kráčať už musíš sám/sama. Ak zistíš, že to samostatne nejde, vždy sa dá prejsť na online doučovanie, príp. skombinovať online mentoring s doučovaním.

Čo ak výnimočne nebudem stíhať vypracovať jednotlivé úlohy?

V prvom rade spravím všetko pre to, aby som ťa motivoval vypracovať ich. Ak to ale z rôznych (najmä časových) dôvodov nepôjde, nič sa nedeje, odošleš mi ich neskôr. Určite nájdeme spôsob, ako sa pohnúť ďalej. 

2023 | © Mgr. Martin Anderko - poslovensky.sk | obrázky: freepik.com | Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!